Oczy są niewątpliwie istotną częścią naszej twarzy, a kolorowanie górnej i dolnej krawędzi powieki podkreśla ich wyrazistość, pogrubia i zagęszcza optycznie rzęsy.
Makijaż permanentny oczu jest wręcz stworzony dla Pań noszących okulary, dla których wykonanie samodzielnego makijażu jest trudne do wykonania, ale jest to również zabieg dla każdej z nas - zaoszczędzisz na czasie, a Twoje oczy będą wyglądać pięknie w sytuacjach, które nie sprzyjają posiadaniu makijażu, np. na basenie.
Najczęściej zadawane pytania
Jak wygląda zabieg makijażu permanentnego oczu?
- Uzgadniamy grubość, długość kreski.
- Dobieramy pigment zgodnie z Twoimi upodobaniami oraz typem Twojej urody.
- Przy użyciu specjalnego urządzenia wprowadzamy barwnik w naskórek zgodnie z wcześniej wyrysowanym wzorem - pamiętaj niedoświadczona linergistka może wprowadzić barwnik zbyt głęboko - zamiast makijażu permanentnego będziesz miała tatuaż..
- Zabieg makijażu permanentnego jest prawie bezbolesny, wykonywanie makijażu permanentnego następuje przy użyciu znieczulenia.
- Po około 3 tygodniach spotkamy się po raz kolejny w celu uzupełnienia ewentualnych wyłuszczeń barwnika.
O czym powinnaś wiedzieć przed wykonaniem makijażu permanentnego oczu?
Przed zabiegiem makijażu permanentnego oczu zadbaj o to, aby skóra powiek była odpowiednio nawilżona i wygładzona. Dzięki temu pigment przyjmie się lepiej. Dobrze się wyśpij bezpośrednio przed zabiegiem, abyś miała wypoczęte oczy.
Na czas zabiegu musisz ściągnąć sztuczne rzęsy, a minimum miesiąc przed pigmentacją i miesiąc po niej nie powinnaś stosować odżywek stymulujących wzrost rzęs.
Co robić po zabiegu makijażu permanentnego oczu
Tuż po wykokaniu zabiegu skóra będzie najprawdopodobniej delikatnie opuchnięta i zaczerwieniona, a barwa pigmentu dosyć intensywna. Przez około 7 dni po wykonaniu zabiegu naskórek łuszczy się, a Twój nowy makijaż staje się jaśniejszy i delikatniejszy. Z tego względu konieczna jest druga wizyta, podczas której, jeżeli zachodzi taka potrzeba, korygujemy i wzmacniamy kolor.
Po zabiegu makijażu permanentnego oczu i kilka pierwszych dni po zabiegu nie powinnaś:
- myć skóry mydłem
- skubać, trzeć, dotykać pigmentowanej skóry
- korzystać z solarium, basenu, SPA
- stosować kosmetyków kolorowych (cieni i maskary do rzęs)
Ważna jest pielęgnacja pozabiegowa. Stosowanie odpowiedniej maści zaleconej przez linergistkę zapewni szybkie wygojenie makijażu. Przestrzeganie powyższych zasad uchroni Twój makijaż przed możliwym wystąpieniem odbarwień,